آتلیه کودک کمی صبر کنید ...

عکاسی از کودک چهار سال به بالا

مِتُدِ عکسی برای کودکان در سنین بالای چهار سال بسیار بیشتر از کودکان در سنین پایین تر میباشد.

عکاسی از کودک چهار سال به بالا

آخرین مرحله عکاسی کودک تقریباً در این مرحله انجام میگیرد زیرا که عکاسی در سنین بالاتر دیگر حسِ زیبایی کودکی و نوزادی را به انسان منتقل نمیکند. در این زمان میتوان از کودک بعنوان مدل بزرگ تر نیز استفاده کرد مثلاً با به کار بردن تیپ های رسمی و لباس های شیک و مدل های مردانه و زنانه یک روحِ مدلینگ به کودک داد یا لباس های محلی و .... زیرا که کودک دیگر به تکامل جسمی رسیده و میتواند نگاه های خود و شکل صورت و .. را کنترا کند و همین نکته باعث میشود که بتوان تصاویر متفاوت خلق کرد.

تفاوت در عکاسی رکن اساسی آن به شما میرود، زیرا در یک آلبوم عکس هیچ دو عکسی نباید یک حسِ مشترک را منتقل کنند چه برسد به این که حتی اندکی شبیه هم باشند پس تفاوت در عکاسی امر بسیار مهمی می باشد که شما نیز میبایست به آن توجه داشته باشید. در مراحل بالاتر و حرفه ای تر عکسی میزان تفاوت به حدی بالا میرود که حتی عکسی که از یک مدل مشاهده میکنید را قبلاً هیچ جایی مشاهده نکردید و این همان نکته اساسی در خصوص وجود تفاوت در عکس ها میباشد.

این قسمت از عکاسی آخرین مرحله در عکس هایِ سریالی کودک نیز به شمار میرود و از اینجا به بعد(تقریبا 6 سالگی تمام) وارد محدوده جدیدی از زندگی کودک میشویم. همچنان که کودک وارد پیش دبستانی و مدرسه میشود دیگر به آن صورت در دوران کودکی نیست و حال و هوای کودک و همچنین عکاسی کودک نیز عوض میشود. اینجا نیز تیم آتلیه کودک همراه شما خواهد بود.

در هر صورت آلبوم خاطرات تصویری متعلق به زمان خاصی نیست و شما میتوانید در زمان های مختلف با مراجعه به آتلیه کودک ( آتلیه سهند ) در بازه های زمانی معیین اقدام به ثبتِ لحظات خود کرده و یک دفتر خاطرات تصویری را برای خود و همسر و فرزندان خود ثبت کنید . شاید کمتر کسی اهمیت ثبت خاطرات را درک کند اما این امر واقعا جزو لذت بخش ترین خاطرات زندگی هر کسی میتونه باشه.